Zabłocie


Do Zabłocia... Do Zabłocia...

Skarby Natury - kiermasz Skarby Natury - kiermasz

To wszystko, co nas dookoła otacza to natura,
Każde pole, las, łąka i góra.
Kolorowe ptaki, które co rano śpiewają
Do kontaktu z naturą zapraszając.
I tylko tego nam trzeba
Zieleni łąk, błękitu nieba,
W powietrzu kwiatów i ziół woni.
Zobacz, spróbuj, posłuchaj, dotknij...

 

Skarby Natury to miejsce stworzone  dla zachowania unikatowych wartości lokalnego dziedzictwa przyrodniczo- kulturowego. Położone 8 km od Nałęczowa. Skarby Natury to możliwość bezpośredniego spotkania z przyrodą, historią, kulturą i tradycją wsi. Od wielu lat w zgodzie z naturą w tradycyjny sposób uprawiamy rośliny w naszym gospodarstwie. Są to między innymi: len niebieski (brązowo nasienny), len złocisty, lnianka zwana rydzem, rzepak, gryka, zboża i wiele innych. Dzięki temu, że zajmujemy się ich przetwórstwem, oferujemy oleje tłoczone na zimno zawsze świeże, o pewnym i gwarantowanym pochodzeniu. Wszystkie produkty można nabyć w działającej tu Izbie Produktów Lokalnych.


Skarby Natury to propozycja zajęć edukacyjnych pt. "Od nasionka do kropli oleju" - autorski unikalny program edukacyjny dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, przedstawiający proces powstawania oleju od momentu zasiewu nasion do produktu końcowego jakim olej. Uczestnicy poznają rośliny oleiste uprawiane na Wyżynie Lubelskiej, narzędzia i urządzenia związane z obróbką ziarna a także przesądy, zwyczaje i obrzędy towarzyszące uprawie. Program połączony jest z prezentacją multimedialną oraz prezentacją wybranych sprzętów, narzędzi oraz pokazem tłoczenia oleju z wybranej rośliny zakończonego degustacją świeżego oleju. Dodatkowo zajęcia mogą zostać wzbogacone warsztatami florystycznymi podczas, których uczestnicy mogą sami wykonać dekoracje z surowców naturalnych.
Skarby Natury to Quest pt. „Z zamiłowania do natury” – wyprawa odkrywców z zagadkami i czekającym na końcu skarbem. Quest - pt. „Z zamiłowania do natury” to spotkanie przyrodą, historią, kulturą i tradycją wsi, ukazujący piękno najbliższej okolicy.


Skarby Natury to miejsce przyjazne rowerom przy południowym szlaku rowerowym po gminie Markuszów. Szlak żółty – „Kraina Jana Pocka”.


Kontakt: Pecio Jolanta

Imieniny:


all rights reserved © narowerach.turystyka.pl

Realizacja: evosoft

Odwiedzający: 28827


OK

OK

OK